ubezpieczenie

Popularność ubezpieczeń w Polsce

Cieszy fakt, że Polacy są coraz bardziej świadomi w kwestii zabezpieczenia swojego mienia. Okazuje się, że dzisiaj ubezpieczonych jest nawet 80% prywatnych domów. Coraz częściej wykupujemy też dodatkową polisę na samochód i inne wartości trwałe.

Coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia na życie. Jesteśmy świadomi tego, że NFZ raczej nie zapewni nam komfortowej opieki zdrowotnej, a po naszej śmierci rodzina nie zostanie optymalnie zabezpieczona. Musimy o te kwestie zadbać samodzielnie.

Ciekawostką jest fakt, że korzystne oferty ubezpieczeń coraz częściej oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe oraz agenci, którzy z ich ramienia pracują. Agencje ubezpieczeniowe w Polsce pojawiają się jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”. Wszystko zgodnie z zasadą „jest popyt, jest podaż”. Pozytywnie należy też rozpatrywać poszczególne oferty, które dzisiaj są w pełni zgodne z indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami, ale i możliwościami finansowymi naszych rodaków. Dobry agent dobierze parametry polisy tak, by w pełni spełniała wymagania osoby, która ubezpiecza dane mienie. Przedstawiamy te, które dzisiaj cieszą się największym zainteresowaniem.

Ubezpieczenie nieruchomości

Polacy osiągają coraz wyższe dochody i stać nas na coraz więcej. Gromadzimy majątek i cieszymy się nieruchomościami o coraz wyższej wartości. Nie ma więc wątpliwości, że dorobek życia trzeba odpowiednio zabezpieczać. To dlatego polisy ubezpieczeniowe mieszkań i domów cieszą się ogromną popularnością. W ich zakres wchodzi nie tylko możliwość otrzymania odszkodowania w przypadku kradzieży, rozboju czy kataklizmów, takich jak pożar. Ubezpieczamy nasze nieruchomości również na wypadek szkód, jakie my możemy niecelowo wyrządzić innym, na przykład sąsiadom. Tutaj przede wszystkim wymienia się zalanie czy właśnie skutki pożaru.

Polisa na życie

Same agencje ubezpieczeniowe w Polsce potwierdzają, że najwięcej polis zawiera dzisiaj zapisy dotyczące ochrony zdrowia oraz zabezpieczenia najbliższych po śmierci osoby ubezpieczonej. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci dzisiaj pieniądze nie tylko rodzinie osoby ubezpieczonej, która zmarła, ale także osobie ubezpieczonej, kiedy ta jest niezdolna do wykonywania pracy zawodowej wskutek przewlekłej choroby czy wypadku.

Ubezpieczenie dla dziecka

To tzw. polisa posagowa, której celem jest zbieranie środków na przyszłość dziecka. Podstawą polisy posagowej jest regularne opłacanie składek, które w całości zostają wypłacone dziecku w przypadku śmierci rodzica albo kiedy dziecko osiągnie pełnoletność. To doskonała opcja, która zabezpiecza latorośl nie tylko w obliczu nieszczęśliwych wypadków, ale daje też szanse na generowanie oszczędności na jego przyszłość i dobry start w dorosłe życie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały merytoryczne ze strony: dus.net.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *