kredyt-na-samochod-firmowy

Kredyt na auto z niską ratą? Podpowiadamy!

Masz w planach zakup fabrycznie nowego pojazdu? Korzystnym rozwiązaniem wartym rozważenia może być kredyt samochodowy. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź, gdzie masz szansę uzyskać najniższą ratę. Dokładna analiza propozycji bankowych pozwoli zaoszczędzić nawet 40% na każdej miesięcznej racie.

Z roku na rok salony samochodowe opuszcza coraz większa liczba pojazdów. W 2017 roku zarejestrowano ponad 480 tys. nowych samochodów osobowych. Chociaż wiele aut zostało kupionych za gotówkę, większość została sfinansowana kredytem bankowym. W zaciąganiu tego rodzaju zobowiązania nie ma nic złego – pod warunkiem, że kredytobiorca płaci niską ratę dostosowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Kredyt z niską ratą – na czym to polega?

Kredyt z niską ratą to tzw. kredyt oparty o wysoką wartość rezydualną pojazdu. Dzięki niskiej utracie wartości pojazdu przez okres trwania umowy kredytowej, bank może obniżyć wysokość miesięcznego zobowiązania nawet o 40%. Oznacza to, że kredytobiorca spłaca wyłącznie tę część, która odpowiada utracie wartości pojazdu w okresie kredytowania.

Po zakończeniu umowy kredytowej, kredytobiorca może wybrać jeden z 3 wariantów:

  • skorzystać z gwarancji odkupu pojazdu przez dealera i skredytować nowy samochód – kwota ze sprzedaży auta wystarczy na pokrycie ostatniej raty balonowej i wkładu własnego kolejnego kredytu
  • spłacić ratę balonową z własnych środków i zatrzymać samochód
  • rozłożyć płatność raty balonowej na raty i stać się pełnoprawnym właścicielem pojazdu.

Przykładem takiej formy finansowania jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku. Kredytobiorca może liczyć na:

  • niską miesięczną ratę – o 40% niższą w porównaniu do standardowej oferty kredytowej
  • niski wkład własny – już od 10%
  • możliwość wymiany pojazdu po 3–4 latach.

Kredyt samochodowy – kalkulator pomoże oszacować miesięczną ratę

Zastanawiasz się, ile wyniesie miesięczna rata? Kalkulator kredytu samochodowego pomoże oszacować koszty.

Przykład 1. Załóżmy, że interesuje Cię zakup Toyoty Aygo (wartość pojazdu to 36 900 zł) w Kredycie SMARTPLAN na 4 lata z wkładem własnym na poziomie 10%. Miesięczna rata wyniesie zaledwie 358 zł.

Przykład 2. Chcesz zaciągnąć Kredyt SMARTPLAN na okres 4 lat z wkładem własnym 30%, by sfinansować zakup Toyoty Avensis (cena pojazdu to 89 900 zł). Miesięczna rata wyniesie 837 zł.

Kredyt z niską miesięczną ratą – dlaczego warto z niego skorzystać?

Kredyt samochodowy z niską ratą to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet.

Przede wszystkim niewielkie miesięczne zobowiązanie nie stanowi zbyt dużego obciążenia domowego budżetu. Dzięki temu kredytobiorca ma większe szanse na spłatę kredytu w wyznaczonym terminie.

Ponadto niska miesięczna rata przekłada się na możliwość poczynienia sporych oszczędności. Stałe i niskie koszty sprawiają, że klienci mogą pozwolić sobie na zakup lepiej wyposażonych wersji samochodów – droższych średnio o 15%.

Specyfika kredytu z niską ratą sprawia, że kredytobiorca ma szansę wymienić dotychczasowe auto na fabrycznie nowy pojazd zaledwie po 3–4 latach użytkowania. A to wszystko bez konieczności angażowania dodatkowych środków własnych.

Przygotowanie tekstu przy współpracy z klientem https://chwilowkiprzezinternetb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *