Przecinarki taśmowe Bomar – czym się wyróżniają?

Przecinarka taśmowa to narzędzie, które można spotkać w praktycznie wszędzie. Ich użyteczność oraz wszechstronność sprawia, że piły taśmowe są powszechnie używane podczas obróbki niemal dowolnego materiału w halach produkcyjnych, warsztatach ślusarskich, czy na placach budowy – w każdym miejscu, gdzie trzeba wykonać dokładne i sprawne cięcie.

Maszyny dla każdego – przecinarki taśmowe firmy Bomar

Wymagania współczesnych klientów są niezwykle wysokie. Od maszyn wymaga się nie tylko doskonałej precyzji cięcia oraz wytrzymałości, ale również bezawaryjności, możliwości regulowania kąta pracy i sterowania za pomocą układów CNC. Z myślą o tych oczekiwaniach firma Bomar przygotowała zróżnicowany katalog obejmujący przecinarki ręczne, grawitacyjne, półautomatyczne i automatyczne, które nie tylko spełniają powyższe cechy, ale również charakteryzują się unikalnymi atrybutami.

Każda przecinarka taśmowa Bomar została stworzona z myślą o pracy w odmiennych warunkach, od niewielkich warsztatów, po rozbudowane linie produkcyjne – poniżej zostaną zaprezentowane trzy najważniejsze typy urządzeń, znajdujących się w ofercie firmy.

Przecinarki ręczne i grawitacyjne

Do tej kategorii należą piły, których ramie jest opuszczane manualnie przez operatora (przecinarki ręczne) lub za pomocą hydraulicznego siłownika (grawitacyjne). W obydwu przypadkach uniesienie ramienia oraz umocowanie elementu w imadle odbywa się ręcznie. Stosunkowo niewielkie rozmiary i waga – najmniejszy model waży niecałe 40 kilogramów – sprawia, że urządzenia tego typu sprawdzają się najlepiej podczas obróbki niewielkich elementów w krótkich seriach w małych oraz średnich warsztatach. Przecinarki ręczne i grawitacyjne znajdą również zastosowanie w większych zakładach przy produkcji precyzyjnych komponentów. Duży zakres ruchu ramienia tnącego, szybko zaciskające się imadło Quick Move oraz wysoka jakość systemu tnącego sprawia, że urządzenia marki Bomar stanowią doskonały wybór w swoim segmencie.

Modele półautomatyczne – wszechstronne zalety

Przecinarki półautomatyczne przewidziane zostały do obróbki zróżnicowanych materiałów – stali, żelaza, aluminium, tworzyw sztucznych – w dużych i średnich zakładach. Dzięki bogatemu pakietowi wyposażenia, obejmującego m.in. system ADFR, hydrauliczne imadło, elektroniczny system odczytu kąta cięcia, urządzenia marki Bomar zapewniają znakomitą jakość cięcia. Znajdujące się w tym segmencie przecinarki wyróżniają się szerokim zakresem ruchu ramienia – nawet do 60° w obydwu kierunkach – dzięki czemu perfekcyjnie sprawdzą się podczas obróbki nawet złożonych elementów. Wysoka moc, wydajność oraz precyzja cięcia to najważniejsze atuty urządzeń półautomatycznych.

Do pracy na okrągło – przecinarki automatyczne

Współczesne zakłady korzystają z najnowszych zdobyczy technologii, aby przyśpieszyć i zoptymalizować proces wytwórczy. W sytuacji, gdy liczy się szybkość, precyzja oraz wydajność linii produkcyjnej należy sięgnąć po przecinarki automatyczne. Firma Bomar przygotowała szeroki wybór urządzeń wyposażonych w systemy podawania materiału i sterowanie CNC, które umożliwia sprawne włączenie urządzenia do każdej istniejącej linii.

Więcej na temat przecinarek taśmowych Bomar przeczytaj na: https://www.bomar-poland.com.pl/przecinarki-tasmowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *