Maszyny używane

Zalety zakupu używanych maszyn

Mimo że zakup maszyn używanych nie przez wszystkich przedsiębiorców uważany jest za dobry wybór, z roku na rok przybywa zwolenników takiego rozwiązania. Używane maszyny budowlane mają wiele zalet, a w niektórych sytuacjach także przewagę nad nowych sprzętem. Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Kiedy najlepiej się sprawdzi?

Zakup maszyn używanych – jakie są powody popularności tego rozwiązania?

Dla wielu przedsiębiorców najważniejszym powodem, dla którego maszyny używane są doskonałą opcją, są finanse. Nowy sprzęt budowlany jest bardzo kosztowny – każda maszyna z osobna to przecież wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych! Średnie i mniejsze przedsiębiorstwa mogą nie poradzić sobie finansowo bez rozważenia zakupu używanych maszyn.

Nie można też zapominać, że zakup maszyn budowlanych nie jest jedynym wydatkiem, jaki w związku z obsługą budowy musi ponieść inwestor. Wybór maszyn używanych pozwoli mu zatem sprawnie zrealizować inwestycję bez konieczności poszukiwania innych źródeł finansowania lub radykalnego ograniczenia kosztów budowy.

Używane maszyny budowlane – nie musisz kupować w ciemno!

Wielu przedsiębiorców obawia się, że początkowe oszczędności związane z zakupem używanych maszyn w dłuższej perspektywie pociągną za sobą duże straty – na jakości maszyny, jej niezawodności czy wysokich kosztach naprawy. Te obawy nie sprawdzają się jednak w odniesieniu do przytłaczającej większości używanych maszyn budowlanych. Wbrew pozorom zakup maszyn używanych może okazać się bardzo korzystny także pod innymi względami. Jego największe zalety to:

  • dobre marki w korzystnej cenie. Stawiając na używane maszyny, można liczyć na sprzęt lepszych producentów.  Ich żywotność wcale nie jest mniejsza niż nowego urządzenia niższej jakości. W wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie – tanie maszyny sprawiają zdecydowanie więcej problemów.
  • Sprawdzony sprzęt. Zakup używanych maszyn daje nie tylko duże możliwości wyboru sprzętu, ale też jego przetestowania. Zapobiega to nietrafionym inwestycjom i sprawia, że wybrana używana maszyna budowlana w 100% spełni oczekiwania kupującego.
  • Niższe koszty eksploatacji. Zakup nowych maszyn to zarówno wysoka inwestycja początkowa, jak i wysokie koszty związane z ich eksploatacją. Serwisowanie i konserwacja maszyn używanych są zdecydowanie tańsze, a na dodatek łatwiej znaleźć specjalistę, który potrafi szybko i skutecznie naprawić starszy model maszyny.
  • Maszyny dostępne „od ręki”. Korzystając z usług firmy, która zajmuje się sprzedażą używanych maszyn, zwykle otrzymamy już skalibrowany produkt, który będzie gotowy do pracy.

Takie rozwiązanie może też znacząco przyczynić się do usprawnienia pracy i zapewnić lepszy start firmom, które dopiero zaczęły swoją działalność. Niemniej na zakupie używanych maszyn budowlanych mogą skorzystać również przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrzebują szybko dostarczyć jedną lub kilka maszyn na plac budowy.

Zakup używanych maszyn budowlanych w GIZO. Postaw na optymalne rozwiązanie!

Czy zakup używanych maszyn budowlanych zawsze jest dobrą inwestycją? Oczywiście, że nie. Nie będzie korzystny, jeśli priorytetem przedsiębiorcy jest wyjątkowo długa żywotność urządzenia przy maksymalnie intensywnej eksploatacji. Nie będzie też opłacalny, jeśli używane maszyny kupuje się z niesprawdzonego źródła, bez wiedzy o tym, w jaki sposób maszyna była używana i jak często serwisowana.

Dlatego największą wagę należy przykładać do pochodzenia urządzeń i wybrać zaufaną firmą zajmującą się sprzedażą używanych maszyn budowlanych, taką jak GIZO. Firma ta stawia i na szeroką ofertę urządzeń najwyższej jakości, i na wysoką przejrzystość wszystkich transakcji. Każda maszyna budowlana ma udokumentowaną historię i jest regularnie serwisowana. 

Dzięki temu GIZO może dostarczać swoim klientom niezawodny i sprawdzony sprzęt, zdobywając coraz szersze zaufanie nawet największych firm na rynku. Bo zakup używanych maszyn budowlanych nie musi być budżetową alternatywą. To mądra inwestycja, która pozwoli przedsiębiorstwu się rozwijać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *