Szafy vendingowe BHP

Szafy vendingowe kojarzone są przede wszystkim z wydawaniem napoi oraz żywności. Coraz większą popularność zyskuje nowy sposób użytkowania tych automatów. Pojawiają się w przemyśle. Służą do wydawania materiałów eksploatacyjnych oraz środków ochrony indywidualnej. Usprawniają kontrolę i automatyzują proces wydawania sprzętu dzięki raportowaniu danych oraz zdalnym uzupełnianiu braków. Wyjątkowo zaawansowanie oprogramowanie pozwala na sterowanie z większości miejsc na świecie.

Szafy vendingowe BHP umożliwiają wdrażanie nowych rozwiązań

Zakłady produkcyjne wciąż rozwijają się. Wiąże się z tym poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Od dłuższego czas można zaobserwować wyraźny wzrost dynamiki realizowanych procesów. Kompleksowa obsługa przez jednego dostawcę jest niewątpliwym usprawnieniem pracy w zakładzie. Pozwala to na oszczędność czasu oraz stałą kontrolę. Automatyzacja regałów jest związana z przyspieszeniem wykonywania zadań. Coraz więcej zakładów pracy docenia to i poszukuje firm, które świadczą kompleksowe usługi w zakresie serwisu, konserwacji oraz BHP. Dotyczy to przede wszystkim automatów vendingowych użytkowanych w przemyśle. Są to zautomatyzowane szafy magazynowe, które wykorzystuje się do wydawania materiałów.

Szafy vendingowe BHP pozwalają na stałą kontrolę nad sprzętem

Szafy vendingowe BHP zyskują coraz większą popularność. Ich niewątpliwą zaletę stanowią względy ekonomiczne oraz związane z BHP i możliwością optymalizacji procesów zarządzania zasobami. Automaty mogą służyć już nie tylko do wydawania środków ochrony osobistej, ale również mogą pełnić funkcję wyjątkowo uniwersalnych magazynów narzędzi oraz materiałów eksploatacyjnych.

Automaty vendingowe pozwalają na utrzymywanie stałej kontroli nad sprzętem. Zaawansowany system pozwala na rejestracją informacji związanych z wydawaniem, zwrotem oraz uzupełnianiem zapasów produktów znajdujących się w urządzeniu. Automatyczna rejestracja danych pracownika pozwala na bieżąco monitorować stan środków. Pracownik rejestruje pobieranie oraz oddawanie sprzętu. Pracodawca może stale monitorować czynności pracowników. Pozwala to na ograniczenie zjawiska korzystania z firmowych materiałów do użytku prywatnego. Badania  wykazują, że instalacja automatów zmniejsza zużycie materiałów eksploatacyjnych aż o 25-40%. Do takich wniosków doszli producenci oraz dystrybutorzy szaf podczas porównania z systemem manualnego wydawania produktów z magazynu. Specjalista ds. kontroli i jakości z firmy MJM Feel Safe Sp. z o.o. Sp.k. potwierdza, że szafy umożliwiają znaczącą redukcję zapasów. Na bieżąco można uzupełniać braki, dzięki automatyzacji. Gromadzone dane pięknie prezentują się w raportach pozwalających na szczegółową analizę wykorzystania poszczególnych materiałów. Weryfikacja jest możliwa również według nazwiska pracownika, kosztów oraz typu. To doskonale optymalizuje zakupy i dyscyplinuje użytkowników.

Szafy vendingowe BHP to dostępność do materiałów 24/7

Szafy vendingowe BHP mają bardzo pozytywny wpływ na procesy wydawania oraz zdawania sprzętu. Zwiększają efektywność. Cechują się dużym poziomem bezpieczeństwa pracy, wysoką dostępnością oraz jakością zgromadzonych produktów. System jest sterowany przy użyciu karty magnetycznej. Każdy pracownik otrzymuje osobistą kartę służącą do pobierania i zdawania materiałów.  Zmniejsza to znacznie ryzyko pobierania niedozwolonych produktów przez daną grupę personelu. Najważniejszą zaletą jest pełna dostępność 24/7. Bez względu na obłożenie oraz stan i zasoby magazynu.

Magazyn jest odciążony z obowiązku stałego monitorowania oraz uzupełniania brakujących materiałów. To zadanie zostaje przejęte przez dostawcę szafy vendingowej. To ona zajmuje się bieżącym uzupełnianiem zasobów. Funkcja zdalnego generowania informacji o stanie zasobów oraz zamówień pozwala na pełną automatyzację usługi.

Magazyn konsygnacyjny BHP

Magazyn konsygnacyjny BHP to doskonałe rozwiązanie pozwalające na poprawienie płynności finansowej oraz zapewnienie stałej dostępności towaru. Polega to na udostępnieniu powierzchni magazynowej. Składowane są tam towary i udostępniane kupującemu stosowanie do potrzeb. Pozwala to na zapewnienie stałej dostępności towaru. Dzięki temu kupujący nie mrozi gotówki na długi czas. Dostawa jest natychmiastowa, ponieważ miejsce magazynowania znajduje się u kupującego. Zaawansowana obsługa pozwala na rejestrację pobieranych materiałów oraz rotację towarów.

Automatyzacja w przedsiębiorstwach to usprawnienie procesów

Automatyzacja procesów w zakładach znacząco wpływa na poprawę jakości i usprawnienie produkcji. Dzięki temu wszystkie procesy odbywają się pod pełną kontrolą. Automatyzacja zapewnia odpowiednią płynność. Stanowi ekonomiczne rozwiązanie i pozwala na dalszy rozwój przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *